SPECIÁLNÍ DÍLY


S1 - Christmas 90210 Speciál

Speciální díl, ve kterém nám hvězdy 90210 ukazují, jak tráví vánoční svátky.

TIFFANI – DOMA NA PŘEDVÁNOČNÍ NÁVŠTĚVĚ:
Tiffani se vykrádá z domu, aby nevzbudila svého přítele Briana Austin Greena. Jede navštívit rodiče na Long Beach. Cestou se zastavuje v květinářství. Chce koupit květiny jako omluvu, že s rodiči nebude trávit Vánoce. Přijíždí domu a předává matce kytici, ke které v květinářství napsala věnování.

BRIAN – RODINNÁ ZÁLEŽITOST:
Brian jede se svou sestrou Lorali a bratrem Keithem do hollywoodského atletického klubu. Hrají spolu kulečník a Brian na svou sestru prozrazuje, že ráda podvádí. Vzpomíná, jak trávili v dětství Vánoce a na poslední Díkuvzdání, kdy se sešla celá jeho a Tiffanina rodina (celkem 19 lidí). Tiffani vzpomíná na to, jak se před šesti lety seznámila s Brianem. Tiffani dostala malou roli v seriálu Ženatý se závazky a Brian byl kamarád Davida Faustina. Nejdříve se scházeli jen jako přátelé a viděli se na oficiálních setkání a jednoho večera mezi Tiffani a Brianem přeletěla jiskra. David oznamuje sourozencům, že Vánoce stráví s Tiffani na Havaji.

TORI – TOHLE JE OBDOBÍ DÁVÁNÍ:
Tori pozve štáb do svého bytu a představuje všem svou pudlici Grétu a kytku Oskara. Tori je Židovka, ale Vánoce má ráda. Neslaví je jako náboženský svátek. Přichází její kamarádka Jenny, které říká Jones. Lidé si prý o nich myslí, že jsou sestry nebo sestřenice. Jones pomáhá Tori vyrábět ozdobné vánoční krabičky pro „Úterní děti“, děti nemocné AIDS.

JASON – A TAKY REŽÍRUJE:
Jason nás zve na natáčení epizody, kterou sém režíruje. Obchází lidi ze štábu včetně Jennie Garth a ptá se, co budou dělat na Vánoce. Jennie se přiznává, že na Vánoce nebude dělat nic a že je bude trávit se svými čtyřmi psi. Říká, že možná pojede navštívit rodiče a možná pojede do Kanady.

JENNIE – VÁNOČNÍ CUKROVÍ:
Jennie předvádí, jak peče vánoční cukroví. Pomáhá jí její kamarádka Adela. Jennie vzpomíná na svou dubnovou svatbu a plánuje si, že pojede za rodiči do Arizony. S rodiči se prý po otcově infarktu velmi sblížila.

LUKE – NEMÁ PLÁNY NA PRÁZDNINY?:
Luke zatím nemá nic naplánované, protože neví, jak bude muset pracovat. Luke obchází plac a seznamuje nás se štábem a svým dublem, který ho zastupuje v nebezpečných scénách.

IAN – VÁNOČNÍ PRÁZDNINY DALEKO OD NEW JERSEY:
Ian nám ukazuje na fotkách své bratry a rodiče.Vzpomíná na to, jak trávil Vánoce v dětství a kritizuje současnou morálku obyvatel Los Angeles. Ian nám ukazuje svůj dům, svého psa a svého oblíbeného angličáka. Ian jde navštívit City Hearts, kulturní centrum pro mládež v podmínce.

GABRIELLE – PRÁZDNINY V NEW YORKU:
Gabrielle se prochází se svou dcerou a manželem po New Yorku. Prozrazuje, že její manžel byl původně její burzovní makléř a představuje nám celou svojí rodinu. Gabrielle bruslí s manželem v Central Parku.

JASON – NE TAK DOCELA NA VÁNOČNÍCH PRÁZDNINÁCH:
Jason nás opět zavádí na nátáčení epizody, kterou sám režíruje. Jennie se mu omlouvá, že jde pozdě a slibuje, že se to už nestane. Jason jí vysvětluje scénu. Je to scéna, kdy jde Kelly s Valerií na přednášku Nové Evoluce. Jason si chválí, že ho kolegové při režírování podporují a respektují ho. Jennie při natáčení vybuchuje smíchy.

TIFFANI – NEJLÍP JE DOMA:
Tiffani nás přivádí do domu svých rodičů, kde vyrůstala. Pochvaluje mamince výzdobu a ptá se, jestli táta taky pomáhal. Otec odpovídá, že trochu a ukazuje Tiffaniny fotky. Na jedné z nich je Tiffani, když vyhrála titul Miss Mladá Amerika (1986). Matka vypráví o soutěži a jak jí během ní podporovala. Tiffani nám představuje svou nejlepší kamarádku, o které tvrdí, že je všude jak doma, že jí na škole bránila a i se kvůli ní prala. Na poslední chvíli přijíždí i Tiffanin bratr Skyler.

BRIAN – NEBUDU ZPÍVAT O SNĚHULÁKOVI:
Brian nás přivádí do nahrávacího studia, kde připravuje své nové album a povídá, že s Tiffani se shodnou, protože jsou oba nejradši doma.

TORI – A JENNY HLEDAJÍ KOSTÝM:
Tori jede s kamarádkou Jenny do půjčovny kostýmů. Cestou trochu bloudí a svezou se výtahem, o kterém Tori prohlásí, že je nejmenší, ve kterém kdy jela (Řekl bych, že v našem domě máme asi poloviční.) Jenny si tam na sebe navleče kostým Santova pomocníka a odchází na setkání s „Úterními dětmi“.

JENNIE – JDE NAKOUPIT DÁRKY PRO „ÚTERNÍ DĚTI“:
Jennie vzpomíná na Vánoce v dětství a přiznává, že je to pořád ona, která rozdává dárky z pod vánočního stromku. Jennie jde i se svou kamarádkou do hračkářství a vybírá a zkouší hračky pro „úterní děti“. Z obchodu odchází a v rukou má čtyři velké tašky plné dárků.

TORI – OSLAVA U „ÚTERNÍCH DĚTÍ“:
Tori a Jones přijíždějí k „úterním dětem“ na vánoční oslavu a rozdávají dárky. Ředitel nadace si pochvaluje, že se herci z 90210 už přes dva roky starají o „úterní děti“. Tori si povídá s dětmi. Děti se jí ptají na děj seriálu, na Toriiny začátky. Malá holčička se jí ptá, jestli se opravdu líbají a říká, že to nevypadá skutečně. Tori odpovídá, že to je skutečný polibek a holčička reaguje: „Fuj!“.

IAN – MOTORKÁŘI Z BEVERLY HILLS V CHARITĚ:
Ian jde na charitativní setkání motorkářů. Spousta z nich jede na Harleyi a jsou převlečeni za Santa Clause.

BRIAN A TIFFANI – A STROMEK PRO DVA:
Tiffani jede na sraz s Brianem a označuje ho za svou životní lásku. Jdou spolu vybírat vánoční stromek. Letos si chtějí vybrat malý. Ptají se prodavače na jeden stromek, jestli je suchý nebo špinavý. Prodavač odpovídá, že je suchý i špinavý. Kupují si malý stromek a jdou vybírat svíčky a ozdoby.

GABRIELLE – RADOSTI 5TH AVENUE:
Gabrielle jde s manželem po 5. avenue a jdou se podívat na vánoční stromek k Rockefellerovu centru.

90210 VÁNOČNÍ OBĚD:
Charles Rosin (executive producer) nás zve na slavnostní oběd pro celý štáb 90210. Všichni dostávají jako dárek bundy s emblémem 90210.

BYL TO VEČER PŘED:
Jsme opět na place. Natáčí se noční scéna, kdy Brandon a Dylan jedou na motorce.

VŠECHNO NEJLEPŠÍ OD 90210:
Poděkování za sledování seriálu a vánoční přání od lidí ze štábu.


S2 – To nejlepší z Beverly Hills 90210

Tori Spelling uvádí sestřih nejlepších okamžiků z prvních pěti a poloviny šesté série.

Na začátku je stručná rekapitulace. Vzpomínáme na první den školy v Los Angeles pro Brandona a Brendu. Vidíme rozdíl mezi vzhledem jednotlivých představitelů v 1. a 6. sérii. Je připomenut odchod Brendy, Andrei a Dylana a příchod Clare a Valerie.

Vzpomínáme na zábavné scény:

Tori Spelling upozorňuje, že herečka, která hrála celestu, je dcerou Caryho Granta a Dyan Cannon.

Vzpomínáme na scény, ve kterých se objevovaly problémy současné mládeže:

Vzpomínáme na milostné scény:

Tori Spelling upozorňuje, že Američana, do kterého se v Paříži zamilovala Brenda hrál Dean Cain, který se později proslavil roli Supermana v telvizním seriálu. Jsou připomenuty i další hvězdy, které si v Beverly Hills zahrály: Burt Reynolds, Howie Long, Steve Young, Rosie O’Donnell.

Vzpomínáme na milostné trojúhelníky:

Vzpomínáme na dramatické scény:

Následuje sestřih scén, které zachycují jejich vzájemné přátelství (maturita, odjezd Dylana, porod Hannah, společné Vánoce).


S3 – Our Favorite Moments

Jason, Tori, Jennie, Ian, Vincent, Tiffani, Luke, Brian and Aaron Spelling vybírají své oblíbené epizody.

Tori mluví o tom, jak si užívala natáčení hlavně komických scén. Tiffani mluví o tom, jak se sžila s postavou potvory Valerie. Luke a Jennie mluví o výborném vztahu, který mezi sebou mají. Zjistíme, že Ian je vtipálek a že nejoblíbenější scénou Aarona Spellinga je Donnina řeč o kondomech.

Uvidíme rekapitulace zjevu jednotlivých představitelů během osmi sérií a zjistíme, že všichni kromě Jasona radikálně měnili učesy a styl oblékání. Aaron Speling se zmíní i o Shannen Doherty: „Shannen nebyla tou „špatnou holkou“, o které psal tak často bulvár“.


S4 – Final Goodbye

Hlavní představitelé a Aaron Spelling vzpomínají na své oblíbené okamžiky během celého seriálu a diskutují o tom, co si myslí o jeho ukončení.

Jsou vidět scény z uplynulých sérií a záběry z natáčení a ze zákulisí.

Shannen Doherty nesouhlasila s tím, aby se v pořadu objevila a proto musel být její obličej ze všech záběrů vymazán.

(Tori Spelling se předtím vyjádřila, že Shannen s účastí nejříve souhlasila a dokonce i pro pořad něco natáčela, ale pak ze všeho vycouvala.)

Download: upoutávka na Final Goodbye (3,9MB)


S5 - 10-Year High School Reunion

Hlavní představitelé prvních sérií Beverly Hills 90210, odehrávajících se na střední škole, se deset let po své televizní maturitě schází a diskutují vliv seriálu na jejich život a na americkou pop-kulturu.

Mezi tématy konverzace jsou i pevná přátelství, navázaná během natáčení, módní vlivy objevující se v seriálu, které neustály proud času, sex shop, který se nacházel poblíž místa natáčení a byl členy štábu často navštěvován, šílenství fanoušků, které provázelo každé jejich objevení na veřejnosti a to v U.S.A. i v cizině, nejoblíbenější epizody a nejromantičtější scény.

Shannen Doherty mluví o tom, jak bylo pro ní těžké při natáčení skrývat to, že jí mnohokrát její televizní bratr Jason Priestley přitahoval.

Luke Perry mluví o tom, jak několikrát při natáčení romantických scén nechtěně poranil Jennie a Shannen a o tom , že se během natáčení takových scén nechal často unést.

Ian vzpomíná na to, jak udělal chybu, když nechal Shannen řídit Stevovu Corvettu.

Většinou si povídají Jason Priestley, Shannen Doherty, Ian Ziering, Gabrielle Carteris, Jennie Garth a Luke Perry.

James Eckhouse a Carol Potter se k nim připojí pár minut před koncem. Joe E. Tata se v pořadu také objeví, ale neřekne ani slovo. Tori Spelling a Brian Austin Green se objevují ve scénách ze seriálu a jsou nekolikrát zmíněni, ale na natáčení pořadu se nepodíleli kvůli „jiným projektům“.