5.SÉRIE


5.01 (113) Co jsem dělal o prázdninách a jiné příběhy

Všichni se vrací z prázdnin a nikdo neví, že Brandon chodí s Kelly. Brenda zůstává v Londýně a k Walshovým se stěhuje Valerie, dcera jejich známých z Buffalo. Donna se usmiřuje s Kelly, se kterou se o prázdninách pohádala a vyhýbá se Davidovi. Andrea se vrací z porodnice. Stevovi se Valerie líbí. Dylan přišel o všechny peníze a prochlastal léto na pláži.


5.02 (114) Pod vlivem

Donna debutuje ve společnosti a chce přerušit školu. Dylan se opíjí a zjistí, že Kelly chodí s Brandonem. Brandon s Joshem chtějí kandidovat na presidenta školy. Andrea chce dát Hannah do jeslí. Donna nakonec ve škole zůstává. Dylan k zápisu nepřijde.


5.03 (115) Čistý štít

Brandon s Joshem kandidují na presidenta školy. Volby vyhrajou, Josh má nehodu a umírá. Clare se přistěhuje ke Kelly a Donně a má problémy s chrápáním. Valerie se zajímá o Dylana a jde s ním hrát kulečník. Valerie se s Dylanem vyspí a pak mu prozradí, kdo je. David pracuje v univerzitní televizi. Andrea si myslí, že se Brandon nezajímá o její názory. Brandon je obviněn z toho, že psal za D‘Shawna test.


5.04 (116) Život po smrti

Koná se pohřeb Joshe. Brandon se snaží vyrovnat s jeho smrtí. Clare se seznámí s Davidem a chce ho představit Donně. Felice domluví Donně schůzku naslepo se synem své přítelkyně. …je to Griffin, který se Donně líbí (Casper Van Dien – Hvězdná pěchota, Ospalá díra, Titani). Valerie se schází s Dylanem a pijí spolu. Steve pořádá večírek, na který přijdou policajti. Alex si myslí, že Brandon nemá právo být presidentem.


5.05 (117) Jen se vztekej

Donna a Clare natáčejí rozhovory se studenty. Donna se setkává s Rayem. Dylan tají, že přišel o všechny své peníze. Steve pořádá v Peach Pitu večírek PO SETMĚNÍ. Kelly zjistí, že Valerie kouří trávu a že chodí s Dylanem i Stevem. Valerie zjistí, že Dylan nemá žádné peníze. Andrea žárlí na Jesseho.


5.06 (118) Příchod

Na univerzitu přišel rektorův přítel Quentero, president státu, ve kterém se porušují lidská práva. Pořádají se proti němu demonstrace. Donna se schází s Griffinem i Rayem. Kelly, Valerie, Steve a Griffin chtějí ukrást maskota jíné univerzity. Brandon má Quenterovi předat list s obviněním. Andrea se seznamuje s pediatrem Peterem.


5.07 (119) Kdo na koho?

Ray dá Donně dýně. Donna odlétá s Griffinem na ostrov. Clare je doma s Davidem. David se připoutá k posteli a Clare nemá klíče. Walshovi zjistí, že Dylan přišel o všechny peníze. Požárníci uzavřou After Dark a Steve ho chce otevřít ve vedlejších prostorech. Jackie chce fotit s Erin. Steve zjistí, že Valerie chodí s Dylanem.


5.08 (120) Věci, které toho večera prásknou

Andrea tráví Halloween s Jesseho rodinou na hřbitově a řeší náboženské rozpory. Clare a David jedou do pouště čekat na příchod mimozemšťanů. Dylan pije a bere drogy. Valerie se chce vrátit domů, ale její matka jde do psychiatrické léčebny a Valerie tedy zůstává. Donna se rozchází s Griffinem.


5.09 (121) Zákrok

Dylan bere drogy a všichni se mu snaží pomoci. Odchází do léčebny, kde ale dlouho nevydrží. Zdrogovaný jede autem a má havárii. Donna chce Raye představit rodičům. David a Clare se nafilmují v posteli a Donna vezme omylem pásku ukázat svým rodičům. Časopis „17“ chce udělat s Kelly fotky.


5.10 (122) Sny Dylana McKaye

Dylan je po nehodě v komatu, má noční můry a "bojuje o svou duši". Brandon se Stevem hrají v klubu fotbal. Rush chodí do klubu a štve Steva. Steve se s otcem usmiřuje a chce, aby mu dal peníze na zažízení klubu AFTER DARK. Dylan se probírá z komatu.


5.11 (123) Zášť jsou jen čtyři písmena

Na univerzitě probíhají rasové nepokoje. Má tam přijet přednášet Ronald Turner, který má rasistické názory. Dylana pronásleduje drogový dealer. Kelly se má stát fotomodelkou. Ray má narozeniny a Donna mu chce uspořádat oslavu.


5.12 (124) Rock století

Koná se koncert Rolling Stones. Donna a Ray se tam dostanou jako prodavači. Steve je okraden a nemůže se tam dostat. David a Clare nemaji Rolling Stones rádi, ale na koncert jdou. Brandon musí obhajovat své právo být presidentem. Dylan je v léčebně a hádá se se spolupacientem Charliem.


5.13 (125) V plamenech

Steve a Griffin si pronajmou dům, kde chtějí pořádat večírek. David a Clare napíší inzerát špatně na internet a přijdou jim tam samé lezbičky. V domě začne hořet a Kelly uvízne s jednou lezbičkou na záchodě. Brandon se schází s Emily, která za ním přijela do Beverly Hills.


5.14 (126) Nespravedlnost pro všechny

Kelly má popáleniny a nechce už nikdy dělat modelku. Steve jde k soudu. Nesmí se už účastnit žádných večírků. Brandon se schází s Emily. Ray prodává vánoční stromky. Griffin Steva podtrhl a odchází z koleje. Dylan se vrací z léčebny a dostává dopis od Eriky.


5.15 (127) Vánoce, jako každý rok

Dylan se spojí s Kristýnou z FBI a chce, aby mu pomohla vypátrat Kevina, Susan a Eriku. Kristýna posílá Jonese, aby je vystopoval. Jsou vánoce. Walshovi jedou za Brendou a Valerie jede na prázdniny do Buffalo. Brandon zůstává s Kelly sám doma. Clare chce představit Davida otci. Andrea se s Jessem hádá kvůli náboženství. Donna dá Rayově matce k Vánocům zájezd. Felice nabídne Rayovi šek za to, že opustí Donnu.


5.16 (128) Odsouzen na doživotí

Steve vykonává veřejné práce v domově důchodců, kde se seznámí se Saulem, který má alsheimera. Dylan je předvolán k soudu za řízení pod vlivem drog. Jesse ho obhajuje. Andrea se znovu setkává s Peterem a zjišťuje, že je ženatý. Připravuje se otevírání klubu „Po setmění“. Ray tam má hrát, ale má trému.


5.17 (129) Vypoťte to

Brandon a Dylan jedou na motorkách na výlet. Jsou zadrženi indiánským policistou za znesvěcení posvátného místa. Musí si to odpracovat a účastní se indiánského rituálu. Po návratu Dylanovi zavolá Jones, aby za ním přijel do Mexika. Kelly a Valerie jsou pozvány na přednášku Nové Evoluce. Kelly přednáška zaujme a seznámí se s profesorem Finleyem. Donna se snaží, aby Ray přestal mít trému. Otevírá se "Po setmění" a Steve je naštvaný, že se příprav nemůže účastnit.


5.18 (130) Hazardér se zdravím

Dylan jede do Mexika, aby získal své peníze a unesl Eriku. Valerie přijíždí do Mexika, aby pomohla. Kelly přemluví Brandona, aby se zastal profesora Finleyho, kterého chtějí vyhodit z univerzity.


5.19 (131) Malé příšerky

Dylan se vrátil z Havaje. Erika zůstala u Iris. Valerie chce peníze. Jones jí peníze dává, ale chce, aby s ním dále spolupracovala. Ray hraje v "Po setmění". Ariel, která Donně přebrala Davida, mu nabídne smlouvu. Brandon napíše článek na obranu profesora Finleyho. Studenti proti tomu protestují. Ray smlouvu odmítá. Andrea se stýká s Peterem. Finley chce, aby se Kelly rozešla s Brandonem.


5.20 (132) Chce to mít srdce

V After Dark se koná Teleton ve prospěch pediatrického fondu. Donna nechce s Rayem spát a Ray se vyspí s Valerií. Andrea se stýká s Peterem. Steve se snaží sehnat skupinu Jade. Kelly se chce s Brandonem rozejít, protože jí to řekl Finley. Brandon požádá Dylana, aby s Kelly promluvil a přiměl jí odejít z Nové Evoluce.


5.21 (133) Bouřlivé počasí

Ray je Donně nevěrný s Valerií. Andrea se schází s Peterem. Brandon se snaží získat od rektora důkazy proti Finleymu. Najde jednoho z bývalých členů Evoluce a snaží se Kelly otevřít oči. Kelly nakonec z Evoluce odchází.


5.22 (134) Na vrcholu bývá člověk sám

Valerie kupuje After Dark a nechce, aby v něm Ray hrál. Na universitě se ztrácí věci a jedna studentka je přepadena. David se seznámí s Lennym, kterého zatknou, protože si myslí, že dívku přepadl on. Dylan se setká s Charliem z léčebny. Andrea se schází Peterem.


5.23 (135) Láska bolí

Ray odjíždí z Los Angeles. Valerie hledá novou skupinu. Dylan pomáhá Charliemu psát scénář a zjistí, že Andrea je Jessemu nevěrná. Andrea se chce rozvést s Jessem. Peter nechce opustit manželku a Andrea se s ním rozchází. Lenny je propuštěn. Na nátlak studentů chce opustit universitu. David chce, aby s ním Brandon promluvil. Pravý násilník přepadne Donnu, ale David ji zachrání. Brandon nechce příští rok kandidovat na presidenta.


5.24 (136) Neskutečný svět

David a Clare mají natočit dokument jedné skupině spolubydlících. Ti to odmítnou a tak si na ně všichni musí hrát. Při natáčení vyjde najevo, že David pořád miluje Donnu a Clare zase Brandona. Mel se vrácí k Jackii. Dylan s Charliem pracují na scénáři filmu. Dylan začíná opět chodit s Valerií. Jesse se Andree přiznává, že jí byl nevěrný. David a Clare se rozcházejí.


5.25 (137) Dvojitý risk

Andera a Jesse chodí do manželské poradny. Jesse se stěhuje k Dylanovi a chce se nechat rozvést. Brandon a Clare se přihlásí do universitního kola Risku. Do finále se ale nakonec dostane Andrea. Andrea se smiřuje s Jessem. Ray chce, aby za ním Donna přijela do Portlandu.


5.26 (138) Píseň pro matku

David jede do Portlandu navštívit svou matku a zjistí, že je nezvěstná. Donna přijela do Portlandu za Rayem a pomáhá Davidovi a Melovi najít paní Silverovou. Najdou jí na ulici a odvezou do nemocnice. Valerie se chce nechat tetovat. Dylan chodí kvůli scénáři k hypnotizérce. Donna se s Rayem hádá a Ray jí uhodí.


5.27 (139) Umlč to

After Dark má nízké tržby. Punková skupina Krvavý "rů" shání Valerii, která jim slibila vystoupení v klubu. Valerie jede přemluvit Raye, aby se vrátil. David a Willyho synovec pořádají v Peach Pitu večer hip hopu. Na večírek přijedou Krvavý "rů" a snaží se vyprovokovat rvačku. Dylan navštěvuje hypnotizérku. Brandon dostane na starost protivného Warrena, genialního student, který se chce přihlásit na CU.


5.28 (140) Holky stranou

Brandon jede na sjezd prezidentů. Dylan a Charlie pracují na scénáři. Ray se vrátil a opět vystupuje v After Dark. Rayova matka se v klubu opije a prozradí Davidovi a Clare, že Ray spal s Valerií. Jesse a Andrea se chtějí odstěhovat kvuli Jesseho práci. Nakonec Jesse kvůli Andree práci odmítne. Kelly je na titulní stránce časopisu a módní agentury o ní projevují zájem. Kelly potká Danu, přítelkyni Allison, která leží pořád v nemocnici s popáleninami. Kelly Allison navštíví.


5.29 (141) Skutečný McKay

Brandon se rozhodl, že bude kandidovat na presidenta C.U. Kelly je kvůli focení se Stevem v New Yorku. Valerie svádí Brandona. Jim si myslí, že ho chtějí vyhodit z práce. Andrea s Jessem se rozhodli, že se odstěhují do Yale, kde bude Andrea studovat. Brandon prohrává volby. Dylan se v hypnóze ocitne na divokém západě jako pistolník Mac Coy, který se zamiluje do Molly (Jennie Garth). Po probuzení si Dylan uvědomí,že miluje Kelly a jede za ní.


5.30 (142) Vítej živote! Sbohem, Beverly Hills!

Dylan chce, aby s ním Kelly jela kolem světa a Brandon dá Kelly prsten a žádá ji o ruku. Kelly oba návrhy odmítne. Andrea a Jesse se stěhují do Yale, se všemi se loučí a jdou si zavzpomínat na West Beverly. Steve chce, aby za něj Andrea napsala referát. Jim má být povýšen, ale musí se odstěhovat do Hongkongu. Ray se s Donnou hádá a je na ni hrubý


5.31 (143) P.S. Miluji Tě 1.část

V Palm Springs se koná klubový sraz. Rush Sanders dohazuje Stevovi dceru obchodního partnera. Walshovi se stěhují do Hongkongu. U nich v domě jsou lidi z realitky. Brandon s Valerií odjíždí do Palm Springs. Brandon se opije a Valerie ho svádí. Kelly se sejde s Allison, která jí miluje. David a Clare si myslí, že Kelly je lezba. Ray se usmiřuje s Donnou a jedou spolu do Palm Springs. Dylan a Charlie se v Palm Springs setkají s jedním z možných producentů jejich filmu.


5.32 (144) P.S. Miluji Tě 2.část

Donna s Rayem se hádají a Ray jí strčí ze schodů. Felice začíná mít Raye ráda. Donna má proslov na srazu. Brandon je kvůli Valerii zatčen za držení drog. Brandon si myslí, že je Kelly lezbička. Steve se seznámí s krásnou ženou a zjistí, že to je transsexuál. Dylan se informuje na FBI na producenta jejich filmu a ten mu vyhrožuje smrtí a chtějí ho shodit z lanovky. Brandon se vrací domu a zjistí, že jejich dům je prodaný.