4.SÉRIE


4.01 (81) Nashledanou, Sbohem, Auf Wiedersehen

Steva přijali na universitu a na léto má půjčený dům na pláži. Brenda odjíždí do Minnesoty a ostatní pro ní připraví na pláži večírek na rozloučenou. Brenda se v Minnesotě setkává s příbuznými, potkává své bývalé kamarádky a jde se podívat na svůj bývalý domov. Kelly se vrací z Evropy, kde se s Dylanem pohádala. Andrea se nakonec rozhodla, že nepůjde na Yale, ale že bude studovat na Kalifornské Universitě s ostatními. Brandon se na pláži setkává s Jill, dcerou muže, který jim dům pronajal. David, Donna a Kelly si spolu pronajímají byt v domu na pláži. Brendě se v Minnesotě stýská po domově a přátelích.


4.02 (82) Holka z New York City

Dylan se vrací z Evropy a Kelly se mu vyhýbá. Brandon se sbližuje s Jill a soupeří se Stevem. Jill se Brandonovi přiznává, že jí její bývalý kluk napadl. Kelly Donně vypráví o tom, jak Dylan v Evropě flirtoval se servírkou a že se rozešli. Dylan se s Kelly usmiřuje. Donna, Kelly a David se stěhují do domu na pláži a snaží se před Felice utajit, že David tam bude bydlet také. Brendě se v Minessotě stýská a její kamarádky jsou sobecké a pomlouvají ji. Brenda se rozhodne vrátit do Beverly Hills.


4.03 (83) Malá ryba

Brenda se vrací domů a odmítá se do Minnesoty vrátit. Dylan a Brenda váhají, jestli mají jít studovat na universitu. Jdou si spolu zarybařit na molo a rozhodnou se, že se půjdou na školu zapsat. Všichni se zapisují a píšou vstupní test. Andrea chce psát do školních novin a šéfredaktor po ní chce, aby napsala recenzi na Peach Pit. Nat má zrovna špatný den a Andrea nakonec recenzi odmítne odevzdat a nechce v novinách pracovat. Donna a David chtějí pracovat v rádiu. Steve podvádí při vstupním testu a chce se přihlásit do klubu. Brandon se má stát zástupcem Progresivní strany ve školním senátu. Andrea se na koleji seznamuje s Danem Rubinem.


4.04 (84) Španělská vesnice

Brenda, Donna, Andrea a Kelly se chtějí přihlásit do klubu Alfa Omega. Andrea si myslí, že je klub antisemitský a zjišťuje, že Leslie, vedoucí klubu, před ostatními tají, že je sama Židovka. Do klubu vstupuje jen Kelly a Donna. Steve chce, aby se Brandon přidal do klubu KEG, ale ti nesouhlasí s jeho členstvím v Progresivní straně. Brandon se stává zástupcem prvního ročníku v senátu. Kelly narazí na svého starého známého Johna Searse. Donna a David pracují v rádiu v noční frekvenci a snaží se si získat posluchače.


4.05 (85) Radio pro nespavce

Donna nezvládá pracovat po nocích v rádiu a jde dát výpověď. Místo toho ale dostává denní frekvenci. David to bere jako zradu. Celesta žárlí na Steva, ten chce být volný a rozejít se s ní. Nakonec si ale uvědomí, že jí má rád a omlouvá se, že jí ignoroval. Brenda si hledá práci a začne pracovat u Jima jako asistentka. Kelly se s Dylanem hádá. Dylan jí nechce doprovázet na školní akce a John Sears s ní flirtuje. Dan Rubin je Andrein učitel a pozve jí na rande.


4.06 (86) Cizinci noci

Dylanovi se porouchá auto a on si kupuje nové Porshe. Kelly se s ním rozchází. Dylan je přepaden a přijde o nové auto. Jim Brendě domluví rande naslepo se synem Jimova klienta. Brendě se Stuart Carson líbí a začne s ním chodit. Andrea ztrácí panenství s Danem. Necítí se pak při jeho hodinách dobře a tak si změní kurz. David je z nočního vysílání vyčerpaný. Jeho nadřízený Howard mu dává kofeinové tabletky a nabízí mu, že mu může sehnat i „něco silnějšího“.


4.07 (87) Pohyblivé terče

Brenda chodí se Stuartem a Walshovým se nelíbí, že spolu tráví tolik času. Carsonovi je k sobě pozvou a Jim se Cindy doufají, že v nich najdou spojence. Carsonovi jsou ale z jejich vztahu nadšení. Dylan si koupí zbraň a chce se naučit střílet. Kelly s ním jde na střelnici a začíná se o něho bát. Andree začíná vadit, že se s Danem musejí skrývat a začne ho líbat uprostřed školní haly. Brandon se stává oblíbencem profesora Randalla a začíná doučovat basketbalistu D’Shawna Hardella. Jackie potkává Mela s milenkou a je naštvaná.


4.08 (88) Před dvaceti lety

Walshovi slaví 20. výročí svatby. Během oslavy požádá Stuart Brendu o ruku a Brenda nabídku přijímá a oznamují všem své zasnoubení. Dylan si kupuje zbraň. Brandon zapomene u Dylana dárek pro rodiče a když si pro něj jde, Dylan ho pokládá za zloděje a málem ho zastřelí. Dylan prozrazuje Brandonovi, že Stuart má temnou minulost. Andrea se na oslavě seznamuje s číšníkem Jessem. Brandon se seznamuje s Lucindou. Jackie je naštvaná na Mela, když odjede s milenkou do Mexika, Erin svěří Davidovi a ta onemocní.


4.09 (89) Jinak zasnoubeni

Brenda bydlí se Stuartem v hotelu a zjistí, že Carsonovi chtějí, aby podepsala předmanželskou smlouvu. Jim přemluví Dylana, aby si s Brendou promluvil a snažil se jí svatbu vymluvit. Steve se nechá přemluvit na dvojité rande. Seznamuje se tak s Laurou a je Celestě nevěrný. John Sears se Steveovi přiznává, že kromě Kelly se schází se spoustou holek. Brandon se schází s Lucindou a zjišťuje, že to je manželka profesora Randalla. Brandona štve D’Shawn, protože se nechce přinutit se učit. Jackie žaluje Mela o opatrovnictví Erin a použije proti němu Davida. Ten je na Kelly naštvaný a Kelly se stěhuje k Jackii.


4.10 (90) A stalo se… po mém

Steve se vyhýbá Lauře. Lucinda s profesorem Randallem pozvou Brandona a D’Shawna na večeři a Lucinda tam začne Brandona svádět přímo před svým manželem. Brenda bydlí se Stuartem v hotelu. Carsonovi chtějí udělat z jejich svatby velkou společenskou událost. Brenda se Stuartem se rozhodnou, že se vezmou v Las Vegas. Celá parta tam za nimi jede. Předstírají, že s tím souhlasí a snaží se, aby o tom sami začali pochybovat, že se chtějí vůbec vzít.


4.11 (91) Vraťte zpátky noc

Steve se Lauře přizná, že má přítelkyni a Laura ho chce obvinit ze znásilnění. Kelly se Steva zastane a Lauru zastaví. Kelly se odmítne s Johnem vyspat a John se ukáže v pravém světle. Kelly se s ním rozchází. Steve se přiznává Celestě, že se vyspal s Laurou a ta se s ním rozchází. D’Shawn vydírá Brandona. Jestli Brandon nenapíše za něj test, prozradí, že se schází s Lucindou. Lucinda radí, aby Brandon test napsal a Brandon odjíždí z Los Angeles. Andrea zjistí, že Dan je antifeminista.


4.12 (92) Radar na lásku

Brandon jede navštívit Emily do San Francisca. Emily před ním tají, že za týden odjíždí studovat do zahraničí. Andrea jde na oslavu k Rubinovým a opět se tam setkává s Jessem. Jesse jí pozve na schůzku a ona přijímá. KEG pořádá večer pro děti z rozvrácených rodin. John Sears se snaží svést patnáctiletou dívku a ostatní se mu to snaží překazit. Dylan odmítne pozvání od Kelly na díkuvzdání a nakonec jde na večeři k Walshovým, kam přijde i Kelly.


4.13 (93) Emily

Brandon s Emily jsou do sebe zamilovaní a Emily chce kvůli Brandonovi zůstat v Americe, ikdyž byla přijatá na universitu ve Francii. Brenda hraje v divadelní hře, kde se má na konci svléknout do naha. Andrea se rozchází s Danem a začíná chodit s Jessem. V klubech se koná „Pekelný týden“, kdy musí bažanti poslouchat mazáky. Steve se musí vloupat do kanceláře profesora Randalla a je při tom přistižen.


4.14 (94) Úder větru

David a Donna slaví druhé výročí jejich vztahu. Donna se chce s Davidem vyspat, ale jsou přerušeni příchodem rodičů. Martinovi zjišťují, že David bydlí s Donnou a Kelly. Steve zjišťuje, že ho někdo z bratrstva podtrhl a upozornil, že se vloupá do Randallova kabinetu. Randall zjišťuje, že se Brandon scházel s Lucindou a chce se pomstít na Steveovi. Brandon ho zastraší tím, že ví, že dal D’Shawnovi známku, kterou si nezasloužil. Kelly s Dylanem se usmiřují.


4.15 (95) Někde na světě teď mají Vánoce

Walshovi letí na Havaj, kde chtějí strávit Vánoce. Jejich letadlo má ale poruchu a jsou nuceni nouzově přistát zpět v Los Angeles. Andrea jde s Jessem poprvé na mši do katolického kostela. David se na Štědrý večer rozchází s Donnou, protože s ním nechce spát. Kelly nechce jít na oslavu k Melovi, ale má problémy se zubem a tak se s ním usmiřuje. Dylana navštíví bývalá milenka jeho otce Suzanne s dcerou Erikou, o které tvrdí, že to je Dylanova sestra. Dylan je nejdříve skeptický, ale nakonec jim připraví krásné Vánoce.


4.16 (96) Čas odplaty

Dan se odstěhoval z koleje a místo něj tam přichází Kathy. D’Shawn se začíná učit. David bere od Howarda drogy a je na nich už závislý. Steve zjistí, že dal John tip policii, když se měl vloupat do Randallova kabinetu a v klubu se rozhoduje, jestli odejde Steve nebo John. Dylan chce pomoci se Suzanne postavit na nohy a půjčit jí peníze. Jim Walsh chce, aby si jí mohl nejdřív prověřit.


4.17 (97) Kalnější než voda

Brenda, Donna, Brandon a Steve jedou na hory. Donna flirtuje s lyžařským instruktorem. Kelly a David hlídají Erin. David usne a Erin se ztratí. David bere drogy a ukradne Melovi z ordinace kodein. Andrea zjistí, že je těhotná. Dylan jde s Ericou plavat. Erica dostane poprvé měsíčky a Dylan jde k Cindy, aby jí vše vysvětlila. Jim oznamuje Dylanovi, že Suzanne není tak na dně, jak přestírá a že má na kontě 25 tisíc. Suzanne Dylanovi vysvětluje, že to jsou peníze z pojišťovny, které jí právě přišly.


4.18 (98) Lamač srdcí

Brandon se stává zástupcem výboru pro vzdělání. Cindy začne studovat na C.U. Suzanne začíná pracovat v Peach Pitu. David si odvyká od drog. Andrea se chystá říct Jessemu, že je těhotná. Nat má srdeční záchvat a jde do nemocnice. Jeho příbuzný, který je spolumajitelem Peach Pitu, chce Pit prodat. Brandon se rozhodne, že Peach Pit povede, dokud se Nat neuzdraví. David začíná opět brát drogy.


4.19 (99) Dělníci lásky

Kelly objeví u Davida drogy a stěhuje se i s Donnou k Dylanovi. Donna dá Davidovi peníze na nájem a David si za ně kupuje drogy. Andrea řekne Jessemu, že chce jít na potrat. Jesse se s ní rozchází. Andrea si to později rozmyslí, chce si dítě nechat, usmiřuje se s Jessem a zasnoubí se s ním. Holky chodí na antropologii, kterou přednáší Lucinda. Lucinda se rozvádí a Brandon se s ní opět začne stýkat. Dylan kupuje od Natova příbuzného polovinu Peach Pitu a Brandon je naštvaný, že je teď hrdina z Dylana.


4.20 (100) Vystrašený

David bere drogy. Na koleji má proběhnout zátah a David u sebe schovává všechny drogy. I k Davidovi dorazí policie a jen díky Dylanovi se jich David na poslední chvíli zbavuje. Brandon se tajně stýká s Lucindou. Brenda se opět setkává se Stuartem. Je svatého Valentýna a Andrea má svatbu. Její rodiče odmítají na svatbu přijít. Jesse je ale přemluví a oni na poslední chvíli přicházejí.


4.21 (101) Závislý na lásce

Brenda jede se Stuartem do Palm Springs. Zastaví v poušti a Brenda zabouchne klíčky v autě. Se Stuartem se hádají a ona se s ním rozchází. Dylan jede pro Brendu do Palm Springs. Josh chce napsat o Brandonovi článek a Brandon pozve na večeři k rektorovi Kelly, aby Josh přestal slídit kolem něj a Lucindy. David se začíná učit hrát na piano. Steve chce bydlet v Andreině pokoji. Lucinda hledá sponzory pro svůj dokumentární film a chce ho ukázat Dylanovi.


4.22 (102) Výměna partnerů

Donna najde psa Rockyho, který utekl z laboratoří, kde pracuje Andrea. Kelly jede s Brandonem na víkend k rektorovi. Brandon se jí přiznává ke vztahu s Lucindou. Kelly a Brandon se sblíží a do Brandona se zblázní rektorova dcera Clare. Josh chce dokázat, že Brandon chodí s Lucindou. Lucinda se snaží přemluvit Dylana, aby sponzoroval její dokument a začne ho svádět. Steve bydlí v Andreaině pokoji a půjčuje ho kamarádům. Brenda se začne zajímat o zneužívání zvířat v laboratořích.


4.23 (103) Pes je kluk, kluk je prase

Rocky má nádor a umírá. Brenda s Donnou se účastní demonstrace ochránců zvířat. Brenda se účastní jejich akce, při které zdemolují laboratoře a všichni jsou zatčeni. Kelly a Brandon zjistí, že Lucinda sváděla Dylana. Brandon se s ní rozchází. Dylan se dozví o polibku mezi Kelly a Brandonem. Dylan si to jde s Brandonem vyřídit, ale omylem místo něj praští Stevea. Steve chodí se svým otcem hrát golf.


4.24 (104) Pouta a vazba

Steve hraje s otcem golf, zjistí, že při hře podvádí a donutí ho hrát čestně. Brenda je zatčená a obžalovaná. Všichni se s ní bojí mluvit, aby se nestali spoluviníky. Jeden z demonstrantů byl agent FBI a nabízí Brendě spolupráci za stažení obvinění. Lucinda dostává grant a opouští universitu. Donna dostává od Andrei štěně ze školní laboratoře a dává mu jméno Rocky 2.


4.25 (105) Dnes nastal čas

Všichni jedou na víkend na hory. Brenda zůstává doma a pod lavicí ve svém pokoji najde deník Wendy, dívky která bydlela v jejich domě v 60. letech. Čte si deník a sebe si přitom představuje jako Wendy. Nakonec se rozhodne ji najít a deník jí vrátit.


4.26 (106) Slepé místo

Steve s Brandonem se ocitnou v gay kavárně a Steve tam potká Mikea, presidenta KEGu. Mike si myslí, že Brandon se Stevem jsou také gayové. Steve mu to vyvrátí a na Mikea to prozrazuje. Nakonec si uvědomí svou chybu a sám ho obhajuje, když ho chtějí ostatní z klubu vyloučit. Donna a Kelly připravují kalendář s obrázky studentů ve spodním prádle. David hraje na piano. Donna žárlí kvůli jeho slepé učitelce a jde na rande s D’Shawnem, aby žárlil i David.


4.27 (107) Divy

Brenda a Laura se přihlásí do konkurzu na hlavní roli v divadelní hře Kočka na rozpálené plechové střeše. Steve pomáhá Lauře a Kelly Brendě s učením textu. Brenda podpoří Kelly, aby se přihlásila do konkurzu na nějakou menší roli, ale režisér chce, aby Kelly šla do dalšího kola konkurzu na hlavní roli. Dylan potkává Kevina, přítele Suzanne. Brandon je sám doma, vnutí se k němu Clare a připoutá se k posteli.


4.28 (108) Předvádění

Brandon jde s Clare na školní večírek. Clare tam svým divokým chováním vyprovokuje rvačku a Brandon jí pomáhá uklidit zdemolovaný hotelový pokoj. Brenda je naštvaná na Kelly, že jí podtrhla, když se přihlásila do konkurzu na hlavní roli. Kelly z konkurzu odstupuje a usmiřuje se s Brendou. Laura je při konkurzu lepší než Brenda. Brenda jde večer k režisérovi a chce po něm ještě druhou šanci. Dylan se zajímá o Kevinův projekt vyčištění moře. Andrea dostane bolesti a bojí se o své nenarozené dítě.


4.29 (109) Pravda a důsledky

Brenda dostala roli Maggie v divadelní hře a Laura se stává její náhradnicí. Steve začne rozhlašovat, že se Brenda s režisérem vyspala. Steve zjišťuje, že Laura je ochotná udělat cokoliv, aby se Brenda ve hře neukázala. Brandon řekne rektorovi pravdu o chování Clare. Dylan se zajímá o Kevinův projekt a Kevin se zasnoubí se Suzanne. Laura se chce v divadle zabít, ale Steve a Brenda jí v tom zabrání.


4.30 (110) Znamení života

Brandon si myslí, že kvůli tomu, co řekl rektorovi o Clare, nepojede do Washingtonu. Andrea jde do porodnice a bojí se, že porodí předčasně. Dylan chce finančně podporovat Kevinovy výzkumy. Donna připravuje program Mardi Gras. David hraje na klávesy ve skupině, kde berou drogy. Dylan se rozchází s Kelly. Brenda má premiéru v Kočce na rozpálené plechové střeše.


4.31 (111) Mr.Walsh jde do Washingtonu 1.část

Koná se zábavný program Mardi Gras. Celesta se tam objeví s Johnem Searsem, svým novým klukem. John se chce Steveovi pomstít. Donna žárlí na Ariel, která se Davidovi až příliš věnuje. Brandon jede do Washingtonu na setkání s presidentem. Setkává se tam s Lucindou a Clare a obě ho svádějí. Kelly řekne Andree o citům, které k Brandonovi chová a jede za ním do Washingtonu. Erica zaslechne Kevina a Suzanne, jak mluví o odjezdu do Jižní Ameriky a prozrazuje to Dylanovi. Kevin se Suzanne to vysvětlí jako nedorozumění. Kevin přesvědčí Dylana, aby mu na svůj projekt dal peníze bez asistence Jima Walshe a firmy, pro kterou Jim pracuje. Andrea předčasně porodí dceru Hannah. Brenda dostane nabídku navštěvovat v létě kurzy herectví v Londýně.


4.32 (112) Mr.Walsh jede do Washingtonu 2.část

Kelly stráví s Brandonem den ve Washingtonu a začnou spolu chodit. Brandon se setkává s presidentem Clintonem. Hannah musí zůstat v nemocnici a bojuje o život v inkubátoru. Brenda s Donnou řeknou Celestě pravdu o Johnovi. Celesta se s ním rozchází a chce strávit léto se Stevem. Jim dává Dylanovi volný přístup k penězům. Ten je dává Kevinovi a Kevin se Suzanne a Ericou utíkají do Brazílie. Erica nechává pro Dylana vzkaz na záchodě na letišti. Brenda se loučí s Dylanem a chce odjet do Londýna. Donna přistihne Davida s Ariel a rozchází se s ním.