2.SÉRIE


2.01 (23) Plážový Brandon

Začínají letní prázdniny. Brenda si myslí, že je těhotná, jde poprvé na prohlídku na gynekologii, zjišťuje, že těhotná není a rozchází se s Dylanem. Brandon začne pracovat jako pomocník v plážovém klubu. Brenda, Donna a Andrea se přihlásí do letního kurzu herectví.


2.02 (24) Večírková rybka

Brandon se spřáteli s Jerrym Rattingerem a ten mu nabízí práci. Brandon se seznámí s kolegyní Sandy a zjistí, že to je Rattingerova milenka. Brenda si na kurzu herectví snaží vzpomenout na pocity, které měla, když se jako šestiletá ztratila v obchodním domě. Všichni se připravují na příchod grunionů a tráví noc na pláži.


2.03 (25) Letní bouře

Dylanův otec je zatčen za finanční podvody. Dylan se při surfování zraní a Cindy mu nabídne, že může na čas bydlet u nich. Jim a ani Brenda s tím nesouhlasí. David a Donna hrají v kurzu herectví Romea a Julii. Kelly začne chodit s Kylem a Steve začne žárlit. Kyle se Kelly svěří, že si o sobě myslí, že je gay.


2.04 (26) Anakonda

Brandon, Steve, David, Dylan, Donna a Brenda hrají v noci v plážovém klubu tajně poker. Dylan nemá peníze a je nucen dát do zastavárny své věci. Někdo vykradne v noci plážový klub a Brandon začne podezírat Dylana. Pravý pachatel je odhalen a Dylan očištěn. Dylan odjíždí za svou matkou na Havaj.


2.05 (27) Zahraj to znova, Davide

Brandon se stará o Felixe a dělá mu staršího bratra. Zjistí, že Felixe jeho matka bije. Kellyina matka Jackie se seznámí s Melem Silverem, Davidovým otcem a začnou spolu chodit. Kelly z toho není nadšená a snaží se jim jejich známost překazit.


2.06 (28) Prošel / Neprošel

Brenda a Andrea se spolu připravují na závěrečnou scénku v kurzu herectví a soupeří o pozornost jejich učitele. Andrea s ním začne chodit, ale zjistí, že on už přítelkyni má. Brandon si koupí auto, které ale po pár metrech jízdy potřebuje generální opravu. Bojí se, že ho Nat nepřijme zpět v Peach Pitu, kde místo něj pracuje Courtney (Lucy Liu). Dylan se vrací z Havaje.


2.07 (29) Výlet

Celá parta jede na víkend do národního přírodního parku. Víkend se jim nedaří. Prší, ubytování je hrozné a stejně tak i nálada všech. Seznamují se s novomanželským párem a ti si před nimi řeší své první manželské problémy. Dylan začne pít. Druhý den jde s Brandonem na tůru a zachrání ho před pádem ze skály.


2.08 (30) Wildfire

Začíná nový školní rok. Do školy přichází Emily Valentine, nová studentka. Emily se začne scházet s Brandonem i Dylanem a všechny holky jí nesnáší. David se opět setkává se Scottem a zjišťují, že se přes léto odcizili. Ve škole se koná slavnost. Brenda se opět sbližuje s Dylanem a zazpívá na slavnosti písničku s Emily, Donnou a Kelly.


2.09 (31) Popel popelu

Walshovi si kupují alarm a zapojí se do sousedské bezpečnostní patroly. Ve škole je nový fotograf, černoch Robbie. Brandon se seznámí s jeho sestrou a vzájemně se provokují. Její kluk je bezdůvodně napaden policisty a Brandon chce o tom do novin napsat. Alarm Walshovým pořád nefunguje a rozhodnou se z bezpečnostní patroly odejít.


2.10 (32) Matka nutná

Walshovi se seznámí s Dylanovou matkou Iris. Cindy s ní začne trávit čas. Dylan z ní je nepříčetný a začne pít. Brenda z toho obviňuje Iris. Iris odjíždí na Havaj a nechává u Jima peníze pro Dylana. Dylan začíná chodit na setkání anonymních alkoholiků.


2.11 (33) Ze srdce

Brenda dostane řidičák, ale bojí se řídit a ostatní se jí bojí půjčit auto. K Walshovým přijede bratranec Bobby. Bobby je na vozíčku po nehodě, při které byl i Brandon. Bobby chce zůstat v Los Angeles a Walshovi se bojí, že chce bydlet u nich. Kelly se s Bobbym sblíží a začne s ním chodit.


2.12 (34) Adresa: Beverly Hills

Ve škole začnou Andreu podezírat, že nebydlí v Beverly Hills u své babičky a Andrea se tam musí přestěhovat. Andrea se s babičkou nesnese, protože babička nezapomněla na staré rodinné spory. Steve chodí s Christinou a Kelly si myslí, že ona se s ním seznámila jen proto, že má Steve peníze a známou matku.


2.13 (35) Halloween

Všichni se připravují na Halloween. Kelly se na večírku seznámí s klukem a ten se jí pokusí znásilnit. Kelly obviňuje sebe, protože na sobě měla sexy kostým. Donna má kostým mořské panny a nemůže se v něm ani pohnout. David se Scottem zjišťují, že už si nerozumí tak, jak dříve. Brandon pomáhá Emily hlídat dvojčata Lauren a Drewa a ti se jim během halloweenského večera ztratí.


2.14 (36) Příštích 50 let

David pořádá pro Scotta narozeninovou oslavu. Na oslavě si Scott hraje se zbraní, ta vystřelí a Scott umírá. Všichni si myslí, jak je to pro Davida těžké. David si nechce přiznat, že pro něj Scott něco znamenal, protože se cítí vinný, že s ním netrávil čas a vyměnil ho za jiné. Celá parta zakope na školním pozemku Scottovu pamětní schránku.


2.15 (37) Vejce

Emily pozve ostatní do undergroundového klubu. David se opije a zvrací. Andrea se Stevem omylem zničí mapku s klubem a bloudí po okolí. Emily přimíchá Brandonovi do pití drogu. Brandon je zfetovaný a tak nechá svoje auto před klubem přes noc. Ráno je auto zničené a stejně tak i cit k Emily. Brandon se s Emily rozchází.


2.16 (38) Má zoufalá Valentine

Všichni staví prám do soutěže. Do redakce novin někdo píše výhružné dopisy. Emily nemůže překonat rozchod s Brandonem. Brenda s Dylanem chtějí dělat něco jiného, než spolu spát a tak začnou chodit na koncerty vážné hudby. Za výhružnými dopisy stojí Emily. Ta polije prám benzínem a chce se na něm upálit. Brenda Emily zachrání a Emily se odjíždí léčit.


2.17 (39) Chuckie se vrací

Koná se „Zimní zábava“. Kelly na ni pozve Chuckie, který hrál se Steveovou matkou v televizním seriálu Hartley House. Steve se na oslavě s Chuckiem popere a vinu bere na sebe, protože Chuckie mu řekne, že když to neudělá, odmítne hrát s jeho matkou v seriálu. Steve je dočasně vyloučen ze školy a odjíždí hledat svou pravou matku. Donna začíná oficiálně chodit s Davidem.


2.18 (40) 1. Vánoce v Beverly Hills

Walshovi slaví poprvé Vánoce v Beverly Hills a všechny k sobě pozvou. Steve hledá v Novém Mexiku svou pravou matku a zjišťuje, že je mrtvá. Brenda si chce přivydělat a tak pracuje v módním butiku. Na ulici potká Santa Clause a přivede ho domů.


2.19 (41) Oheň a led

Brandon se seznámí s krasobruslařkou Trish a začne s ní chodit. Trish se rozhoduje, jestli je pro ní důležitější zábava než kariéra. Brenda pracuje v butiku. Její šéfová jí přebírá klienty a tak jí připravuje o provizi. Cindy se s Brendou domluví a šéfové se pomstí.


2.20 (42) Strach srdce

Dylan chodí na terapii a tam potkává Sarah, kterou Brandon s Brendou zachránili před utonutím, když se opila na pláži. Dylan jí pomáhá, aby přestala pít. Brenda se na aerobiku seznámí s Timem a flirtuje s ním. Nat koupil do Peach Pitu karaoke a Jim Walsh a ostatní špatní zpěváci odrazují od Peach Pitu zákazníky.


2.21 (43) Soutěživá hrana

Brandon zjistí, že v atletickém družstvu se berou stereoidy a chce o tom napsat do školních novin. Steve je jeden z nich a ostatní ho chtějí donutit, aby vzal vinu na sebe. Brenda nabourá do auta ženy, která pak předstírá vážné zranění krku a požaduje odškodné milión dolarů.


2.22 (44) Všichni o tom mluví

Andrea vede akci za to, aby byly ve škole volně přístupné kondomy a bojuje proti konzervativnímu vedení školy a rodičům. Brenda chce do novin napsat o svých sexuálních zkušenostech, ale Dylan s tím nesouhlasí. David se chce vyspat s Donnou, ale ta mu říká, že to před svatbou dělat nebude.


2.23 (45) Dítě

Dylan chystá pro Brendu překvapení na Svatého Valentýna. Steve, Brandon, Andrea a Nat jdou na dostihy a sází na koně. Jackie chce Melovi říct, že čeká dítě a Mel chce Jackii požádat o ruku.


2.24 (46) Pit a kyvadlo

Brandon se seznámí s Marcií, která dělá pro svého otce anketu před výstavbou velkého nákupního střediska. Brandon zjistí, že centrum má stát na místě Peach Pitu. Brandon se Nata zastane a to se nelíbí Jimovi.


2.25 (47) Setkání s panem Poníkem

Brenda je sama v Peach Pitu a učí se. Je přepadena a od té doby má noční můry a snaží se na vše zapomenout. Nakonec musí navštívit psychologa.


2.26 (48) Co dělat, když prší

Brenda, Donna, Kelly a David se chtějí setkat s členy skupiny Color Me Badd. Pronásledují je v hotelu a Donna tam přistihne svou matku s milencem. Brandon, Steve a Dylan si domů pozvou striptérku.


2.27 (49) Víkend v Mexiku

Brenda jede i přes zákaz svých rodičů s Dylanem na víkend do Mexika. V Mexiku se s Dylanem pohádají a při zpáteční cestě je zadržena na hranici, protože u sebe nemá žádné doklady. Kelly a ostatní ji celý víkend kryjí. Jackie připravuje svatbu a na stavbu svatebního altánku si najme Jakea Hansona (Melrose Place). Kelly se s Jakem sblíží.


2.28 (50) Svatební zvony

Jim Walsh musí jet pro Brendu na hranice a zakáže jí se s Dylanem stýkat. U Jackie praskne vodovod a její svatba s Melem se nakonec koná u Walshových. Dylan se na svatbě pohádá s Jimem a zavírá si tak cestu k Brendě. Kelly chodí s Jakem. (Seriál Melrose Place dějově navazuje na tento díl Beverly Hills.)